недеља, 8. јун 2014.

ŽIVOTINJE ŽRTVE LJUDSKOG IZOPAČENOG UMA

 
Psi i mačke lutalice iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Rumunije i Hrvatske, izvoze se u zemlje Zapadne Evrope, posebno Nemačku i Austriju, pod izgovorom udomljavanja. Međutim, umesto u domovima ljubitelja životinja, nesretne životinje završavaju u laboratorijama ili kao pokretne mete pri testiranju oružja. 

Iako im je zbog funkcionisanja na Internetu teško ući u trag, poznato je da postoje dileri – beskrupulozni šverceri životinja koji koriste tajne e-mail adrese, lažne identitete na društvenim mrežama i neregistrovane azile koje prezentuju na Internetu.

Psi lutalice uvezeni na ovaj način u zemlje Zapadne Evrope se koriste na najbrutalnije moguće načine poput testiranje šampona, oružja i eksploziva. Verovali ili ne, testiranje oružja se vrši tako što se pas postavi i onda se u njega puca iz, na primer, novog pištolja ili puške kako bi se proverila vatrena moć.
Postoje podaci da je Nemačkoj godišnje potrebno dva miliona životinja za laboratorije, od čega veliku većinu čine psi.
Bordeli? Seks sa psima je u Nemačkoj vruća tema, ali je NAŽALOST legalan. Plaća se od 700 do 1000 eura.
Klijenti su pretežno muškarci, ali ima i žena. Nije toliki problem kad žena iskorištava psa koliko kad to radi muškarac. Tu dolazi do ubijanja pasa jer nakon dva-tri snošaja psima se uništavaju analni i vaginalni otvori.

Pored pasa, u poslednje tri godine intenzivno se krijumčare i mačke, a konačno su i mediji počeli ovim da se bave, te se o ovome poslednjih nekoliko meseci pisalo u BiH i u Hrvatskoj. Kako su udruženja za zaštitu životinja otkrila bosansko-hercegovačkim medijima, cena lažno udomljenog psa iznosi od 200 do 300 eura. Pojedini “dileri“ prodaju i oko sto pasa koje lažno spašavaju sa ulica i nalaze im domove u Zapadnoj Evropi, a zapravo ih šalju u sigurnu smrt.

Kako otkrivaju na forumima posvećenim borbi za prava životinja, više pasa biva smešteno u jedan boks, a zatim se od 20 do 30 boksova vozi i po 1.000 kilometara bez pauze za vodu, hranu i fiziološke potrebe. Nesrećni psi i mačke na “cilj“ stižu u očajnom stanju, a mnogi i uginu tokom brutalnog transporta. Pojedini psi i mačke pokušaju i da pobegnu, ali vrlo često ginu na auto-putevima. A kada kamion dođe na cilj, tamo nema porodica koje će da ih usvoje, već drugi dileri takođe gladni velike zarade.


Beogradsku scenu zaštitara potresla je vest da je zaustavljen transport sa 12 uličnih pasa iz Beograda , ilegalno prevezenih u Nemačku , pod izgovorom udomljenja u Nemačku i Austriju u kojoj je učestvovao veći broj organizatora.
Pse je spasila nemačka policija.

I tako je internet postao “El dorado” za  novu vrstu prevaranata: šverceri napuštenih životinja.

Ove nesretne životinje svedoci su i žrtve brutalnosti ljudskog roda u 21. veku motivisanog isključivo zaradom. Vreme je da se i policija i sudstvo svih ex-Yu, ali i zapadnoevropskih zemalja angažuje na raskrinkavanju lanaca brutalnog šverca životinja.

Ljudski izopačeni um, bez srca i gladan novca zaista brutalne stvari radi životinjama u svetu.
Korišćenje životinja u svrhu prodaje krzna i kože, kao i za ishranu, u Kini je dovelo do zabrinjavajućih razmera, s obzirom da radi krzna gule životinje na živo uz jezive krike, a potom takve životinje vraćaju u male kaveze prepune izmeta i čekaju da se životinja sama oporavi, da joj ponovo izraste krzno.
U Kini, odakle podstiče 90 odsto svetske proizvodnje angore, mogu se čuti krici životinja koje trpe bol. One se gaje između dve i pet godina, a u tom periodu im se uklanja krzno na svaka dva do tri meseca.
Kada se životinji iščupa krzno, ona se stavlja u kavez do oporavka. Kada životinji “prođe rok”, radnici je ubijaju i skidaju kožu.

Svemu ovome bi trebalo stati na put i prekinuti užasnu patnju životinja, koje su žrtve ljudskog izopačenog uma.

Više o tome, ali i o pojavi trovača pasa i mačaka u nekom od narednih tekstova .

Deo teksta i fotografija preuzet od  Durdice Basaric Polgar


Нема коментара:

Постави коментар